top of page

Yaş 40 Olmuşken Bundan Sonrası

Benim gibi #enerji ve mekanik tesisat alanında çalışan makine mühendisleri için Ruknettin Küçükçalı ve Üzeyir Garih isimleri ön plana çıkar. Isısan ve #Alarko gibi iki önemli markayı yaratmış, ticari başarıları yanında binlerce meslektaşına bilgi ve tecrübelerini bırakmış, bugün ebediyete intikal etmiş isimler olarak.


“Mavi Kitaplar” sektörün modern, uygulanabilir teknik bilgiye olan ihtiyacını karşılarken, “#Deneyimlerim Seti” 40 yıllık tecrübeyi gençlere, yönetici adaylarına ilk ağızdan aktardı.


Bilgiyi edinmek ve paylaşmak amacıyla lisans öğrenciliğimden beri internet sitem vardı. Yeni mezun olarak öğrendiğim temel teknik konularla başladığım içerik, şirket ve pozisyonların yönetsel ve #stratejik birikimimi ön plana çıkardığı ilerleyen yıllarda ise daha çok sisteme, insan ve paraya odaklandığım konulara evrilmişti.


Düzenli yazmak ve tecrübe aktarımını daha bilinçli yapmak için kendime bir #hedef koymuştum. Bunun için de 40. yaşımı beklemiştim.


Birbirinden kıymetli amir, abi ve ablalar, akranlar, okuduğum farklı türden kitaplar, tezler, makaleler, stajyerler, genç mühendisler, çalışma arkadaşlarım, öğrencilerle söyleşiler derken o çok değerli bütünlükten aldıklarımı tekrardan meraklısına zenginleştirerek paylaşmamı gerektirdiğine inanıyorum.


17 yıllık mühendislik, binlerce üyeli ekipler, yüzbinlerce metrekare proje, yüz milyonlarca lira bütçe, iki yüksek lisans, sayısız eğitim, öğrenci kulüpleri, mezun ve sektörel derneklerdeki görevler, lisanslı sporculuk, hakemlik ve antrenörlük derken kafamdaki farklı sorulara rağmen yeni bir hedefime daha ulaşmak için artık bir yola girmeliydim.


Nicelikten çok nitelik için…


Ne demiş Rumi (ks) : “Sen yola çık, yol sana görünür”

47 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Projeler

Comments


bottom of page